Квартальна звітність за 9 місяців. Завершився бухгалтерський тур компанії ЛІГА:ЗАКОН містами України

  • 05/11/2018

Податок на додану вартість, податок на прибуток, трансфертне ціноутворення, праця та зарплата – такі теми було обговорено в межах Всеукраїнського бухгалтерського туру компанії ЛІГА:ЗАКОН.

Експерти компанії зібрали сотні бухгалтерів у Києві, Харкові, Запоріжжі, Одесі, Львові та Вінниці, щоб підготувати їх до гарячого періоду подання квартальної звітності за 9 місяців. У межах заходів бухгалтери мали змогу ставити запитання й отримувати професійні консультації від наших лекторів.

Наводимо ключові тези лекторів семінару

Світлана Лістрова, бухгалтер-експерт компанії ЛІГА:ЗАКОН:

«Деякі роботодавці вже відчули на собі анонсовані Урядом комплексні заходи з детінізації зайнятості та доходів населення, що тривають із 5 жовтня по всій Україні. У зв’язку із цими заходами виникають цілком обґрунтовані побоювання щодо ризиків оформлення з працівниками цивільно-правових договорів замість трудових.

Справді, ризики є, і доволі високі, особливо коли роботодавці припускаються типових помилок. Зокрема, не можна вказувати в цивільно-правовому договорі виконання роботи за певною посадою: лаборанта, електрика, прибиральника тощо. Предметом цивільно-правового договору може бути лише певний результат роботи. Так само не слід прописувати в цивільно-правовому договорі, що виконавець підлягає внутрішньому трудовому розпорядку підприємства і виконує роботи з 9.00 до 18.00. Адже це однозначно свідчитиме про існування саме трудових відносин».

Галина Зубар, головний редактор видання «БУХГАЛТЕР&ЗАКОН»:

«Приємно зауважити позитивну судову практику нового Верховного Суду, який останнім часом стає на бік платника податків із багатьох спірних питань. Зокрема, ВС визнає, що сумлінний платник податків не може бути «крайнім» у ситуації, коли десь у ланцюжку постачання є фіктивний контрагент. Крім того, ВС у низці рішень указав, що сама по собі відсутність у контрагента матеріальних чи людських ресурсів ще не свідчить про нереальність господарських операцій, якщо наявні фактичні результати таких операцій (зокрема, фактично виконані обсяги робіт). Адже залучення працівників є можливим за договорами цивільно-правового характеру, аутсорсингу та аутстафінгу (оренда персоналу). Своєю чергою, основні та транспортні засоби можуть перебувати в постачальника на праві оренди або лізингу».

Юрій Циганок, керівник бухгалтерського напрямку компанії ЛІГА:ЗАКОН

«Проста і безпечна на перший погляд операція з отримання поворотної фінансової допомоги може містити певні ризики донарахування податку на прибуток, якщо договір укладають на строк понад рік. Річ у тім, що п. 31 П(С)БО 13 «Фінансові інструменти» вимагає дисконтувати суму довгострокових фінансових зобов’язань і відображати її на балансі за її теперішньою вартістю. Це означає необхідність визнання доходу в періоді отримання такої фіндопомоги, що, звісно ж, призводить до збільшення об’єкта оподаткування податком на прибуток. І хоча п. 10 П(С)БО 11 «Зобов’язання» вимагає дисконтувати лише відсоткові позики, відомі такі факти, коли під час перевірок столичні податківці наполягали на застосуванні саме П(С)БО 13, на підставі чого донараховували дохід і, відповідно, податок. Щоб убезпечити себе від цих ризиків, на практиці найкраще уникати укладання довгострокових договорів поворотної фінансової допомоги, обмежуючись строком позики в межах одного року. Краще буде повернути позику й отримати її знову, ніж випробовувати долю. Хоча, звичайно ж, за правилом «конфлікту інтересів» у п. 56.21 ПКУ подібні колізії в законодавстві мають вирішуватися на користь платника податків

 

Висловлюємо вдячність нашим партнерам у містах та за теплий прийом: 

Вінницька міська рада

Львівська міська рада

Європейська Бізнес Асоціація у м. Львів.

 

__________

Cпробуйте пройти тест, спеціально розроблений нашими фахівцями, щоб переконатися, що ви готові до подання звітності.

 

ПРОЙТИ ТЕСТ