ТОП-10 найпопулярніших законів з початку 2018 року

 • 10/09/2018

Податковий кодекс – найбільш популярний законодавчий акт серед користувачів Інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН за підсумками першого півріччя поточного року. Понад 100 тис. користувачів онлайн-версії продукту на Платформі LIGAZAKON.NET, незалежно від їхньої спеціалізації або сфери діяльності, запитували саме його – 9365 разів.

На думку керівника експертної групи спеціалізованих видань БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та Вісник МСФЗ від ЛІГА:ЗАКОН Галини Зубар, така популярність зумовлена тим, що кілька разів на рік до Податкового кодексу вносяться зміни. Тим часом, він є «Податковою Біблією» у буквальному розумінні. Зокрема, бухгалтери, аудитори і фінансисти в роботі керуються насамперед нормами Податкового кодексу, а вже додатково – іншими підзаконними актами й роз’ясненнями.

Друге місце за запитами посідає Цивільний кодекс України. Як зауважила Галина Зубар, його нормами керується не тільки юридична, а й бухгалтерська аудиторія.

Загалом перелік найпопулярніших документів серед користувачів Інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН за перше півріччя 2018 року, виглядає так:

 1. Податковий кодекс України – 9365 запитів
 2. Цивільний кодекс України – 9208 запитів
 3. Кримінальний кодекс України – 9175 запитів
 4. Цивільний процесуальний кодекс України – 7619 запитів
 5. Кодекс України про адміністративні правопорушення – 6821 запитів
 6. Кримінальний процесуальний кодекс України – 5525 запитів
 7. Кодекс адміністративного судочинства України – 3905 запитів
 8. Закон про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю – 2878 запитів
 9. Господарський процесуальний кодекс України – 2628 запитів
 10. Кодекс законів про працю України  – 2091 запитів

Також серед найзапитуваніших – накази Міністерства фінансів про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» і про Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», Податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця.

Конституцію України запитували близько 1900 разів.