Одна справа як ключ до успіху… Медіа-рейтинг юридичних компаній за листопад 2018 року

  • 13/12/2018

За допомогою системи медіа-моніторингу і контент-аналізу Semantrum ми проаналізували, які з юридичних фірм найчастіше згадувались у медіа-просторі протягом листопада поточного року та з якою тональністю публікацій.

У листопаді поточного року набула розголосу у медіа-просторі інформація про здобуття державним Ощадбанком перемоги у справі проти Російської Федерації щодо компенсації збитків внаслідок анексії Криму на суму 1,3 млрд доларів (усього 126 публікацій у ЗМІ). Це дозволило юридичній компанії Аsters – юридичному раднику фінансової установи, впевнено посісти перше місце серед юридичних фірм за кількістю згадувань. Загалом із 268 згадками у ЗМІ протягом листопада Аsters значно випереджає інші юридичні компанії.

Так, ЮФ «Ілляшев та Партнери», яка зайняла друге місце, згадувалася у ЗМІ 139 разів. З цієї кількості 45 публікацій висвітлюють історію про часткове блокування внаслідок рейдерської атаки роботи АК «Росток-Холдінг», інтереси якої і захищали спеціалісти юридичної фірми. Зокрема, 33 публікації на різноманітних медіа-майданчиках було присвячено заяві Михайла Ілляшева, керуючого партнера юридичної компанії, про спростування поширеної у ЗМІ інформації про незаконне вивезення арештованого зерна з елеватора. Ще 12 повідомлень стосуються інформації про розблокування роботи підприємства згідно з рішенням Харківського апеляційного суду, що задовольнив апеляційні скарги з приводу арешту активів.

На третьому місці – ЮФ «Juscutum» з показником 103 публікації. Секрет такого успіху – коментарі щодо гучних політичних подій і питань соціального напрямку, які активно поширювалися представниками ЗМІ.

Серед них коментар Артема Афяна, керуючого партнера адвокатського об’єднання, стосовно можливих наслідків запровадження воєнного стану в країні для бізнесу, та Анатолія Кисельова, старшого юриста практики корпоративного права АО «Юскутум», щодо рішення уряду Російської Федерації про застосування економічних санкцій по відношенню до українських торговельних мереж, що працюють на території Криму, та їх власників у розрізі впливу на економіку України. До того ж ЗМІ активно підхопили роз’яснення Олени Любимової, адвоката Практики управління конфліктами, щодо особливостей розділу майна подружжя під час розлучення.

Наступне місце посіла ЮФ «Avellum» із 77 згадуваннями (варто зауважити, що цього місяця розриви серед топ-4 рейтингу досить значні). Більшість з них знову ж таки пов’язана із конкретною справою, яку супроводжують юристи компанії.

«Хедлайнером» став радник «Avellum» Вадим Медведєв, який представляє інтереси Президента Петра Порошенка. Його заява про завищення ЗМІ суми прибутку, яку вказав Президент в змінах майнового стану в 2018 році під час подання декларації, набрала 54 згадки у різноманітних публікаціях.

П’яте місце належить Ader Haber із 70 згадуваннями. З них 34 публікації на рахунку керуючого партнера компанії Юрія Петренка, який оперативно прокоментував правові наслідки введення воєнного стану для українського бізнесу.

У цілому протягом листопада юридичні компанії дещо знизили свою медіа-активність, що знайшло своє відображення у кількісних показниках лідерів.

Тож топ-10 минулого місяця виглядає таким чином:

1

Asters

268 згадувань

2

«Ілляшев та Партнери»

139 згадувань

3

Juscutum

103 згадування

4

Avellum

77 згадувань

5

Ader Haber

70 згадувань

6

AEQUO

68 згадувань

7

GOLAW

62 згадування

8-9

Baker & McKenzie

61 згадування

8-9

Sayenko Kharenko

61 згадування

10

Integrites

57 згадувань

Загалом переважає позитивна та нейтральна тональність згадувань

Окрім кількості згадувань у ЗМІ, медіа-аналіз також включає і їх якість. Саме цей аспект ЮРЛІГА вперше презентує у нашому рейтингу. За допомогою системи медіа-моніторингу та контент-аналізу Semantrum усі повідомлення були віднесені до однієї з трьох груп за тональністю публікації: позитивної, нейтральної або негативної.

У цілому згадування юридичних компаній зустрічаються переважно у публікаціях із позитивною та нейтральною тональністю.

Для топ-5 рейтингу картина була такою:

Компанія

Позитивна тональність

Нейтральна тональність

Негативна тональність

Asters

39%

47%

14%

«Ілляшев та Партнери»

56%

5%

39%

Juscutum

57%

9%

34%

Avellum

46%

51%

3%

Ader Haber

0%

100%

0%

Як бачимо, єдиною компанією, яка активно згадувалася у публікаціях із негативною тональністю, стала юридична фірма «Ілляшев та Партнери». Але зазначимо, що такий нібито «поганий» результат зумовлений саме загальною тематикою публікацій – йдеться про коментування юристами фірми намірів ПриватБанку провести масштабну реструктуризацію боргів за кредитами фізичних осіб, а також малого та середнього бізнесу. Відповідно негативна тональність у цьому випадку була «забезпечена» цитуванням статистики НБУ щодо значної частки проблемних кредитів у портфелях банків.

Розподіл місць серед Big-4

І місце EY – 234 згадування.

ІІ – KMPG-Україна – 162.

ІІІ – PwC Legal – 139.

Першість EY забезпечило повідомлення про продаж 50 % акцій ПрАТ «Завод. «Кузня на Рыбальском» компанією «Евінз лімітед» з групи «ТАС», бенефіціаром яких є Сергій Тигипко. EY забезпечувала супровід підготовки угод. Історія набула популярності у ЗМІ і набрала 84 згадування.

Загальні висновки

Листопад 2018 року дуже яскраво продемонстрував вплив участі компаній у справах, що мають значний суспільний інтерес. З учасників топ-5 троє досягли своїх позицій саме завдяки широкому розголосу подій або результатів конкретного кейсу.

Утім, не менше значення має швидка реакція на суспільний запит юридичного аналізу гучних політичних подій. Саме така стратегія забезпечила успіх ще двом представникам першої п’ятірки рейтингу.

Моніторинг проводився за період 01.11 – 30.11.2018. Брались до уваги згадування на TV, радіо, у друкованих та інтернет -ЗМІ. Проаналізовано 1193 публікації та 486 сюжетів, у яких було згадано хоча б одну з 66 компаній, відібраних нами на підставі даних різних юридичних рейтингів і досліджень останніх 3-х років.

Дослівні републікації в різних джерелах зараховувалися як одне згадування.

Під згадуванням розуміється зазначення назви компанії в заголовку, тексті або підписі до публікації, у тому числі як частина посади співробітника компанії. Якщо в одному матеріалі назва компанії зустрічається кілька разів, враховується тільки перше згадування.

З використаним під час підготовки матеріалу інструментом можна ознайомитися детальніше, перейшовши за посиланням.