Людина, яка має правову обізнаність, є захищеною й упевнено крокує в напрямку досягнення своєї мети

  • 10/12/2018

Минуло 70 років із Дня ухвалення Загальної декларації прав людини. 10 грудня світова спільнота відзначає День прав людини. Це міжнародне свято відзначається за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини у 1948 році, щоб привернути увагу людей у всьому світі до Декларації як до загального ідеалу для всіх людей і народів.

Документ проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи. В його основу покладено всі напрацювання людської думки, які були на той момент із цього питання. Загальна декларація прав людини складається з 30 статей. Перша з них проголошує, що всі люди «народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах».

І хоча положення Декларації мають рекомендаційний характер, наразі її принципи лежать в основі багатьох пактів, конвенцій і договорів щодо прав людини, укладених з 1948 року. Так, у 1966 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила Міжнародний пакт про громадянські й політичні права та Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права, які разом із Загальною декларацією прав людини утворили Міжнародний білль про права людини. Україна ратифікувала ці пакти в 1973 році.

Очевидно, що майже всі сфери суспільного життя регулюються за допомогою правових інструментів, а переважна кількість життєвих проблем, як засвідчує досвід, є одночасно й проблемами правового характеру. Закони регулюють приватну і публічну сфери суспільних відносин: найважливіші питання суспільного устрою, права і свободи громадян, структуру і організацію державної влади, закріплюють правове становище фізичних та юридичних осіб, відносини між ними. Знати свої права – значить бути упевненим у вірності обраних кроків. Доступ до правосуддя разом з правовою обізнаністю дають змогу громадянам отримати те, що їм належить по праву.

Компанія ЛІГА:ЗАКОН протягом 27 років, розробляючи інформаційно-аналітичні продукти і сервіси, забезпечує правову підтримку успішного розвитку бізнесу в Україні та сприяє підвищенню загального рівня правової культури громадян шляхом доведення знань про життєво необхідні закони й формування умінь використовувати їх у повсякденному житті.

Нині на Платформі LIGAZAKON.NET представлено 14 продуктів і сервісів ЛІГА:ЗАКОН, що забезпечують максимально комплексну підтримку діяльності керівника підприємства, юриста і бухгалтера. Для кожного з них створено відповідне професійне середовище, де вже сьогодні можна працювати одночасно з нормативними документами, судовими рішеннями, аналітикою, отримувати правові новини, консультуватися з експертами та використовувати різноманітні опції у вигляді калькуляторів, шаблонів договорів тощо.

У Платформу LIGAZAKON.NET інтегровано Інформаційно-правові системи ЛІГА:ЗАКОН — найповніше джерело систематизованої й достовірної правової інформації зі зручними інструментами для пошуку й роботи з документами, що містять 32 інформаційних модулі.

Ба більше, у допомогу кожному українцю — відкрита інформаційно-правова система ПРАВО УКРАЇНИ. Вона налічує близько 100 000 найважливіших документів — нормативно-правових актів

вищих органів законодавчої і виконавчої влади, рішень Конституційного Суду України, актів міжнародного права, а також зручний функціонал для роботи з ними.

Мало мати ресурси і норми права, треба ще щоб норми права працювали і втілювались у життя, а для цього іноді треба «примусити» право працювати через доступ до правосуддя й правову обізнаность. Саме в цьому полягає основа економічного розвитку держави і підвищення якості життя.

***

Компанія ЛІГА:ЗАКОН – провідний розробник інформаційно-аналітичних продуктів і сервісів на основі сучасних IT-технологій, що забезпечує спрощення ведення бізнесу в Україні.

Заснована і веде свою діяльність з 1991 року. Входить до Групи компаній ЛІГА разом із медіа-холдингом Ligamedia, JUSCUTUM Consulting Group, Міжнародним благодійним фондом «Let’s help!», міжнародною компанією Ketchup Loyality Marketing та ін.