ЛІГА:ЗАКОН стала інформаційним партнером TaxHUB

  • 17/09/2018

TaxHUB TaxHUB – спільний проект компанії «Делойт» в Україні та Американської торгівельної  палати.

Аудиторсько-консалтингова компанія «Делойт» та Американська торговельна палата ініціювали проект TaxHUB, що є серією заходів для ключових представників української ділової спільноти. TaxHUB – це комунікаційна платформа, створена з метою допомогти бізнесу у вирішенні гострих питань і визначенні можливостей застосування найкращих міжнародних практик у сфері оподаткування.

Інформаційно-аналітичний партнер проекту – компанія ЛІГА:ЗАКОН, яка вже 27 років надає професійну підтримку бізнесу в Україні.

Формат роботи TaxHUB передбачає проведення регулярних заходів, які допомагатимуть бізнесу у вирішенні гострих питань, визначатимуть можливості застосування найкращих міжнародних практик та поглиблюватимуть знання про наслідки застосування різних підходів у сфері оподаткування

9 серпня відбувся перший семінар ТахHUB, присвячений актуальним питанням підготовки звіту з трансфертного ціноутворення. Запрошуємо на наступні заходи, серед яких:

  • «Підготовка до податкового аудиту» (дата проведення: 18 вересня);
  • «Концепція бенефіціарного власника доходу» (дата проведення: 18 жовтня);
  • «Внутрішньогрупові послуги та їхнє оподаткування» (дата проведення: 15 листопада);
  • «Комплексні трансформації бізнесу» (дата проведення: 11 грудня).

Стежте за нашими новинами або підпишіться на розсилку Делойт за посиланням. Також уся інформація доступна на сторінці фейсбук Deloitte Ukraine.

Деталі щодо першого семінару TaxHUB можете знайти нижче.

Семінар: Звітність з трансфертного ціноутворення за 2017 рік

9 серпня відбувся перший захід TaxHUB – семінар «Звітність з трансфертного ціноутворення за 2017 рік. Обговорення проблемних аспектів». Його спікерами стали представники «Делойт» в Україні, Державної фіскальної служби України, Офісу великих платників податків і Міністерства фінансів України. Напередодні граничного терміну подачі звіту про контрольовані операції за 2017 звітний період «Делойт» разом із представниками державних органів провели дискусію та поділились практичним досвідом щодо найбільш актуальних питань, які варто враховувати під час підготовки звіту з ТЦУ.

Відкриваючи перший семінар проекту TaxHUB, Олександр Черінько, партнер і керівник податково-юридичної практики «Делойт» в Україні підсумував: «Податкове законодавство – непроста сфера, і ми виступаємо за прозорість та взаєморозуміння між державними органами й платниками податків. Обмін думками та досвідом відіграє важливу роль і допомагає бізнесу розібратися у заплутаних моментах. Саме тому спільно з Американською торгівельною палатою ми започаткували TaxHUB, щоб разом обговорювати та знаходити рішення у важливих і складних питаннях для бізнесу».

«Інститут ТЦУ для України є порівняно новим. Тому зараз податкові органі досить активно впроваджують нові інструменти щодо виявлення ризиків з ТЦУ», – зауважив Олександр Лепетюк, пропонуючи компаніям бути відкритими до діалогу та партнерства з контролюючими органами.

Микола Мішин акцентував, що ДФС приділяє особливу увагу перевіркам саме з ТЦУ та наголосив, що у період з 2015 по 2018 рік було розпочато 68 перевірок і завершено 38. «У результаті перевірок було донараховано 403 млн грн і 69 млн грн пені податку на прибуток підприємств, зменшено збитки на 3,8 млрд грн, донараховано ПДВ 11,5 млн грн і зменшено суму відшкодування ПДВ на суму 8,2 млн грн», – поділився фактами Микола.

Учасники дискусії дійшли висновку, що підходи до аналізу з ТЦУ, які застосовувались навіть рік тому, можуть бути наразі вже не оптимальними, особливо беручи до уваги розвиток практики перевірок з ТЦУ в Україні, результати оскарження результатів перевірок у судах та зміни в податковому законодавстві.

Євген Козлов у деталях розповів про перспективи розвитку трансфертного ціноутворення в Україні. «ТЦУ є сьогодні і буде завтра. Незалежно від того, чи зміниться корпоративна система оподаткування, варто продовжувати вдосконалювати ТЦУ: нам – як Міністерству фінансів у сфері законодавства, ДФС – у плані контрольно-перевірочної роботи, а платникам податків – щодо виконання усіх вимог і норм», – закликав Євген.

З огляду на строки подання звітності, українським компаніям варто не зволікати з початком роботи щодо її підготовки. Необхідно вже зараз визначитись з підходом до аналізу з ТЦУ та підготувати щонайменше проект документації з ТЦ стосовно контрольованих операцій.

Американська торговельна палата в Україні (The American Chamber of Commerce in Ukraine) — міжнародно орієнтована бізнес спільнота, що об’єднала провідних керівників та експертів більше, ніж 600 компаній членів. Одним із головних завдань Палати є представництво інтересів іноземних інвесторів із понад 50 країн світу, що працюють в Україні, а також сприяння появі нових інвесторів на українському ринку.

«Делойт» є провідною світовою компанією, яка надає послуги у сфері аудиту, консалтингу, фінансового консультування, управління ризиками, оподаткування та супутні послуги. Наявність глобальної мережі фірм-учасників, що охоплює понад 150 країн світу, дозволяє «Делойт» обслуговувати близько чотирьохсот з п’ятисот найбільших компаній світу за щорічним рейтингом журналу «Fortune»®. Близько 264 000 фахівців «Делойт» спрямовують свої професійні зусилля на досягнення результатів, що мають значення. Більш детально можна дізнатися за посиланням: www.deloitte.com.

ЛІГА:ЗАКОН – найбільший в країні розробник інформаційно-правових та сервісних рішень для бізнесу. Найшвидший шлях бухгалтера до актуальної інформації – електронне видання «Інтерактивна бухгалтерія». Онлайн-сервіс звітності Liga:REPORT – швидкий та надійний інструмент подання звітності до усіх держорганів, реєстрації ПН/РК для компаній усіх масштабів.