Як виміряти KPI, якщо мова про комунікації? Semantrum разом із кращими піарниками провели перший PR Talks

  • 01/08/2018

26 липня в Києві відбувся перший PR-Talks, організований сервісом медіа‑моніторингу й контент-аналізу Semantrum від компанії ЛІГА:ЗАКОН разом із освітнім простором mOre й Українською асоціацією зі зв’язків із громадськістю. Метою заходу було визначити КPI для PR-кампаній і критерії їхньої ефективності. Сьогодні це актуальне питання і для самих PR-фахівців, і для керівників бізнесу.

Talks PRДиректор зі зв’язків з громадськістю «Кока‑Кола Україна» Олеся Жулинська розповіла про загальні PR-тренди. Нині, на її думку, успіх жодної кампанії не можна вимірювати без соціального впливу. За приклад вона навела кампанію #маюправосказатині: «За мінімальних вкладень ми отримали майже 3 мільйони контактів». Пані Олеся також підкреслила, що регулярно вимірювати вплив кампанії на репутацію – обов’язково.

Тим часом начальник департаменту комунікацій АТ «Укргазвидобування» Володимир Гайдаш вказав на індекс цитування й кількість сюжетів на телебаченні та статей у ЗМІ як метрики в оцінюванні своєї роботи. До того ж велику увагу його компанія приділяє вимірюванню ефективності внутрішніх комунікацій. Наприклад, для співробітників «у полях» немає сенсу створювати закриту групу в Facebook. Для них добре спрацьовує якісна газета. Зокрема, тираж газети «Укргазвидобування» – 10 тис. примірників.

Talks PRПартнер Change Communication Олена Лобова своєю чергою порадила регулярно досліджувати, що відбувається в інформаційному полі. «Адже реальна картина може дуже сильно відрізнятися від того, що є в менеджменту в голові», – зауважила вона.

За її словами, моніторинг має бути комплексним, тобто має відбуватися на кожному етапі реалізації проекту. Що дає моніторинг? Розуміння змін інформаційного поля, рівня «шуму» навколо теми, оцінки популярності й ефективності спікерів, кого цитують і які ключові повідомлення.

Сергей БондаренкоУсі без винятку PR-фахівці зазначили, що фундаментальним у роботі вважають вимірювання ефективності PR-кампаній через моніторинг інформаційного поля. Моніторинг може бути щоденний і щотижневий, при цьому найголовніше – інформацію має бути грамотно проаналізовано й коректно потрактовано.

«Бізнес висуває до PR і корпоративних комунікацій дедалі більше вимог, а тому вимірюванню кампаній, їх аналізу та оцінці приділятиметься все більше й більше уваги», – констатував президент ГК ЛІГА й засновник Semantrum Сергій Бондаренко. Водночас він запевнив, що фахівці в галузі штучного інтелекту (AI) й машинного навчання (ML), зокрема в Semantrum, готові застосувати всі свої знання, щоб надати максимальну допомогу PR-фахівцям у вирішенні їхніх завдань.

***

Semantrum – це онлайн-система медіа-моніторингу та контент-аналізу різних типів ЗМІ українською, російською, англійською, китайською та іншими мовами. Містить інформацію з понад 14000 web-джерел, 50 теле- й радіоканалів, 400 друкованих ЗМІ та основних соціальних мереж. Використовує технології Big Data та Machine Learning, за допомогою яких величезні масиви даних структуруються за різними критеріями в режимі реального часу, у кожному повідомленні автоматично виділяються об’єкти (бренди, компанії, персони тощо) і зв’язки між ними, визначається тональність згадування об’єкта моніторингу та ін. Опрацьовані дані візуалізуються у вигляді діаграм, інтерактивної інфографіки, дашбордів. Автоматично формуються звіти у різних форматах, а також e-mail-розсилки.

Входить до складу Групи компаній ЛІГА.