Кейс від Кабміну про роботу із системою моніторингу Semantrum

  • 24/07/2018

У лютому 2018 р. на ProZorro Господарсько-фінансовим департаментом Секретаріату Кабміну було оголошено тендер на доступ до бази даних моніторингу телеефіру, радіо, друкованої преси, інтернет-ЗМІ та соцмереж. Унаслідок цього тендера в Секретаріаті Кабміну з’явилася онлайн-система медіамоніторингу та контент-аналізу Semantrum.

Олександр МодлінськийБезпосередніми користувачами системи стали співробітники підрозділу з довгою назвою – відділ моніторингу ЗМІ та аналітики Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України. Протягом п’яти місяців колеги з Кабміну працюють із системою Semantrum. Цього періоду достатньо, щоб оцінити якість системи, її цінність для вирішення завдань, а також виявити те, чого не вистачає. Про все це ми говорили з керівником відділу моніторингу ЗМІ та аналітики Олександром Модлінським.

S.: Олександре, Ви керуєте відділом моніторингу ЗМІ та аналітики в Секретаріаті Кабміну. Які підрозділи Ви забезпечуєте моніторинговими й аналітичними даними?

О. М.: Наш відділ моніторингу здійснює інформаційно-аналітичний супровід діяльності українського Уряду та Секретаріату Кабміну.

S.: У Вашому відділі працюють четверо фахівців-аналітиків, крім Вас. Як побудовано роботу у Вашій команді із системою Semantrum?

О. М.: Із системою працюють усі. У нас немає жорстко закріплених обов’язків, тому що роботи багато. Усі повинні вміти робити все, тому в нас універсальні фахівці, які однаково добре заглиблені в різні теми. Це особливо важливо, коли з’являються термінові завдання та потрібно підстрахувати колегу на його ділянці роботи.

Щоденна робота включає моніторинг ТБ, публікацій у пресі, інтернет-медіа (як вітчизняних, так і закордонних) і, звісно, соцмереж. Ми моніторимо все, що стосується роботи Уряду, актуальних соціально-економічних питань, політичної обстановки в Україні та світі. Зазвичай готується проміжний моніторинг у середині дня та загальний огляд, що відображає повну інформаційну картину дня. Щотижня готуємо тематичний медіазвіт із регіональною розбивкою інформації.

Завдяки Semantrum не є проблемою готувати кілька документів щодня, бо в системі налаштовано під нас кілька рівнів автоматичної фільтрації й класифікації повідомлень та інтерактивні графіки.

Часто трапляються ситуації, коли необхідно терміново зібрати й опрацювати медійну інформацію в нешаблонному форматі, наприклад для підготовки регіональних робочих поїздок керівництва. Для цього ми користуємося прямим пошуком по повній базі системи й досить швидко формуємо необхідний документ.

S.: Що з появою Semantrum у Вашому відділі змінилося в процесі роботи та у звітах, які у Вас формуються? Чи є щось, що Ви почали робити завдяки використанню системи Semantrum?

О. М.: Система автоматично збирає в реальному часі та структурує інформацію з усіх медіаджерел, проте роботи в нашого підрозділу менше не стало (сміється). Але завдяки системі ми змогли автоматизувати рутинну ручну роботу, опрацьовувати більше інформації та приділяти більше часу аналітичній роботі. Відповідно, результативність підрозділу значно підвищилася.

Щодо звітів, які ми формуємо. Вони стали більш інформативними та юзабельними, ми почали використовувати більше графіків і діаграм.

S.: Що для Вас, як керівника відділу моніторингу ЗМІ, дало впровадження в роботу системи Semantrum?

О. М.: По-перше, завдяки доступу до системи я маю змогу оцінити повноту та якість документа, який підготували колеги.

По-друге, як я вже казав, гнучкість системи дає змогу оперативно реагувати на термінові нестандартні запити замовників, тож я маю змогу без стресу для підрозділу виконувати оперативні доручення.

По-третє, і особисто для мене це дуже важливо, мотивація аналітиків у моєму підрозділі значно підвищилася, оскільки вони виконують цікаві завдання та професійно зростають, а не витрачають дорогоцінний час на ручну рутинну роботу.

S.: Чи є у Вас зворотна реакція щодо якості документів від тих, для кого Ваш відділ готує аналітичні звіти? Чи змінилася оцінка якості роботи Вашого відділу з упровадженням у роботу системи Semantrum?

О. М.: Скажу так: скарг на нашу роботу немає (сміється). Звіти, підготовлені з використанням системи, вирізняються високим професійним рівнем і користуються попитом.

Класна штука (система Semantrum – ред.), дякую!

Semantrum – це онлайн-система медіамоніторингу та контент-аналізу різних типів ЗМІ українською, російською, англійською, китайською та іншими мовами. Використовуються технології великих даних (Big Data) та machine learning, за допомогою яких величезні масиви даних структуруються за різними критеріями в режимі реального часу, у кожному повідомленні автоматично виділяються об’єкти (бренди, компанії, персони тощо) і зв’язки між ними, визначається тональність згадування об’єкта моніторингу та ін. Оброблені дані візуалізуються у вигляді діаграм, інтерактивної інфографіки, дашбордів. Автоматично формуються звіти в різних форматах та email-розсилки.