Відбувся Літній форум ААУ з кримінального права та процесу “Золотий Дюк”

  • 16/07/2018

Дюк

6 липня 2018 р. у приміщенні Національного університету “Одеська юридична академія” відбувся Літній форум ААУ з кримінального права та процесу “Золотий Дюк”.

Форум відкрила Зоя Ярош, президент ААУ, яка привітала всіх учасників і гостей заходу, побажала плідної роботи й передала слово президентові Національного університету “Одеська юридична академія” Сергію Ківалову, під час виступу якого було підписано меморандум про співпрацю між генеральним партнером ААУ АО Barristers та НУ “ОЮА”. Виступив також голова Ради адвокатів Одеської області Йосип Бронз.

Після вітальної промови І сесію Форуму ААУ з кримінального права та процесу “Золотий Дюк” відкрив Тарас Пошиванюк, партнер EQUITYПро новели КПК і тактику захисту на стадії досудового розслідування в кримінальному провадженні розповів Денис Пономаренко, голова Одеського відділення ААУ, партнер АО BarristersДенис Бугай, адвокат, партнер VB PARTNERS, поділився тактикою захисту в справах із міжнародним елементом і способами недопущення екстрадиції. Микола Шумило, д. ю. н., професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки й техніки України, професор кафедри правосуддя КНУ ім. Т.Шевченка, виступив із доповіддю на тему “Роль та значення суду в структурі кримінального провадження”. Законодавчі перспективи – тема доповіді Ірини Гловюк, завідувача кафедри кримінального процесу НУ “ОЮА”, доцента, д. ю. н., адвоката АО Barristers, члена НКР Верховного Суду. Завершив сесію Вячеслав Туляков, суддя ad hoc ЄСПЛ, проректор із міжнародних зв’язків, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України, заслужений діяч науки й техніки України. Експертами цієї сесії були Петро Жовтан, суддя Комінтернівського суду Одеської області, та Надія Стефанів, к. ю. н., суддя Комінтернівського суду Одеської області.

II сесію відкрив Юрій Жовтан, партнер АО Barristers, який був модератором Літнього Форуму. Було обговорено: останні тенденції щодо оскарження ухвал, які не передбачено ст. 309 КПК; допустимість доказів із урахуванням останніх змін до КПК; обґрунтування ризиків, передбачених ст.177 КПК; правовий статус вилученого майна під час обшуку; проблеми здійснення захисту на судових стадіях кримінального провадження. Спікерами були: Олександра Яновська, д. ю. н., професор, суддя Великої Палати Верховного Суду; Андрій Мазалов, адвокат, асоційований партнер АО “Шевердін і Партнери”Євген Гілін, адвокат, старший партнер АО “Жованник і партнери”Костянтин Дорошенко, адвокат, партнер АО “Лещенко, Дорошенко і партнери”, а також Олена Костюченко, к. ю. н., доцент, адвокат, партнер ЮФ “Дмитрієва та партнери”, голова Науково-експертної ради та член правління Асоціації адвокатів України, доцент кафедри правосуддя юридичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка. Експерти сесії: Олександр Джулай, заступник голови Апеляційного суду Одеської області, та Альбіна Кадегроб, суддя Апеляційного суду Одеської області.

Віталій Грицик, адвокат, керуючий партнер АО “Консалтингова фірма “Домінанта”, модерував ІІІ сесію Літнього форуму з кримінального права та процесу “Золотий Дюк”. Відкрив її спеціальний гість – Ілля Новіков, адвокат, партнер АО Barristers, який розповів про главу 30 КПК України та про те, що пішло не так із судом присяжних. Андрій Холостенко, доцент кафедри кримінального процесу Одеського державного університету внутрішніх справ, к. ю. н., продовжив сесію доповіддю на тему “Кримінальний аналіз на досудовому розслідуванні”. Про побудову стратегії захисту в кримінальному проваджені в поєднанні з іншими видами судочинства говорив В’ячеслав Краглевич, партнер EQUITYАліса Панова, к. ю. н., асистент кафедри кримінального процесу та оперативно-розшукової діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, виступила з доповіддю під назвою “Окремі питання визнання доказів недопустимими у зв’язку з істотними порушеннями прав та свобод особи”. Про призначення експертизи по-новому та про особливості проведення економічних експертиз говорила Віолетта Федчишина, судовий експерт вищого класу, професор кафедри ОРД Університету ДФС. Олександр Лещенко, к. ю. н., керуючий партнер АО “Лещенко, Дорошенко і партнери”, та Андрій Костін, заступник голови Ради адвокатів Одеської області, заступник президії АО “Одеська обласна колегія адвокатів”, були експертами цієї сесії.

IV сесія (модератор – Зоя Ярош, президент ААУ та керуючий партнер “Маршаллєр і партнери”) розпочалася з доповіді Андрія Крижевського, юриста, керуючого партнера “Мета-інформ”, офіційного партнера ЛІГА:ЗАКОН. Тема виступу звучала так: “Кримільна відповідальність посадових осіб підприємства: аналіз судової практики від ЛІГА:ЗАКОН”. Владислава Пухаленко, к. ю. н., юрист АО “Лещенко, Дорошенко і партнери”, розповіла про практичні аспекти звернення до ЄСПЛ у кримінальних провадженнях. Також із доповідями виступили: Ганна Тетерятник, старший слідчий слідчого відділу Головного управління Національної поліції в АР Крим і місті Севастополь, та Андрій Тригуб, адвокат АО “Скляренко, Сидоренко та партнери”.

Форум завершився яксравим after party – вечіркою в клубі “Пляжник”.

Асоціація адвокатів України дякує всім за участь у Літньому форумі ААУ з кримінального права та процесу “Золотий Дюк”. Сподіваємося, що, беручи участь у заході, ви отримали багато корисної інформації та практичних кейсів для роботи, які зможете застосувати у власній практиці.