ELSA Day в мережі ELSA Ukraine

  • 11/12/2017

Що таке ELSA?

 

The European Law Students’ Association – це міжнародна, незалежна, неполітична та неприбуткова організація, що об’єднує студенів-правників та молодих юристів, які зацікавлені в науковому та особистому вдосконаленні. Членами ELSA є 43 країни Європи, що налічує 375 юридичних факультетів, 50 000 студентів.

Діяльність ELSA включає в себе велику різноманітність академічних та професійних заходів, які спрямовані на надання членам Асоціації можливість покращити свої навички. В своїй діяльності члени керуються баченням ELSA “Справедливий світ, в якому шанується людська гідність та культурна самобутність”.  

Члени ELSA – це відкриті для спілкування та обміну знаннями, міжнародно-орієнтовані та багатомовні студенти права, які можуть легше знаходити спільну мову з іншими культурами, ніж інші студенти.    Асоціація має трьохрівневу будову: локальний, національний та міжнародний рівні. Кожен з вказаних рівнів має своє правління. Всі офіцери правлінь є студентами. 

 

Що таке ELSA DAY?

 

ELSA Day вперше відбувся 20 березня 2013 року. Метою заходу було об’єднання всієї мережі ELSA в організації спільного для 43 країн світу заходу під однією темою – Права людини. Це був перший випадок в історії організації, коли вся мережа ELSA працювала над реалізацією унікального форуму з прав людини для обговорення міжнародних та європейських стандартів захисту та реалізації прав людини. Форум був об’єднаний під девізом «all different, all together» (всі різні, всі разом), ідея, що опирається на бачення “ELSA”.

 

З тих пір продовжували приділяти увагу тематиці прав людини. Успіх проекту переконав нас, що тільки об’єднані спільною метою, ми можемо досягти результат. Разом ми можемо поширювати наше бачення, цінності та показати правовій спільноті, ЗМІ, партнерам, що існує значна група людей, яка навчається на міжнародному рівні та мають професійну підготовку і яка може досягти великого успіху.

 

 

Дата та тема проведення цьогорічного ELSA Day?

 

6-й випуск ELSA Day відбувся 29 листопада 2017 року.

Загальна тема ELSA Day – права людини. Однак, оскільки сфера прав людини дуже різноманітна і у ній легко заблукати, ELSA International цьогоріч зосереджує увагу на конкретній темі – «Доступ до правосуддя без кордонів».

Зміст доступності правосуддя розкривається через сукупність її елементів — правових (інституційних і процесуальних), соціальних та економічних.

 

ELSA Day в мережі ELSA Ukraine

Мережа ELSA Ukraine налічує 9 локальних осередків: ELSA Kyiv, ELSA Lviv, ELSA Kharkiv, ELSA Odesa, ELSA Irpin, ELSA Chernivtsi,  ELSA Uzhhorod, ELSA Sumy, ELSA Poltava. 29 листопада було проведено ELSA Day кожним осередком ELSA Ukraine.

 

ELSA Day в ELSA Kyiv

Локальним осередком ELSA Kyiv було проведено лекцію на тему: «Конституційна скарга. Конституційна комісія (обговорення якості написання)». Учасниками заходу були студенти-правники, а також молоді юристи. Спікером заходу була Іващенко Дарина Євгенівна – доцент кафедри міжнародного публічного права Київського національного торговельно-економічного університету. Захід було проведено на базі Київського національного торговельно-економічного університету.

 

ELSA Day в ELSA Lviv

Тема ELSA Day в локальному осередку ELSA Lviv – “Альтернативні способи вирішення спорів: медіація”. Захід було проведено у форматі дискусії. До участі у заході було запрошено:

Анну Лиско – адвоката, медіатора, помічника-консультанта народного депутата України, члена Асоціації правників України, сертифікованого Національною асоціацією адвокатів України тренера із медіації в адміністративному процесі у заходах підвищення кваліфікації адвокатів.

Марту Мазур – кандидатa юридичних наук, асистента кафедри кримінального процесу і криміналістики ЛНУ ім. І. Франка

Лемик Роксолану – доцента кафедри цивільного права та процесу ЛНУ ім. І. Франка

Учасниками заходу були студенти юридичного факультету, а також студенти факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. І. Франка. Захід проводився на базі юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка.

 

ELSA Day в ELSA Kharkiv

Локальним осередком ELSA Kharkiv було проведено круглий стіл на тему: “Компетентність суду та право на справедивий суд”. До участі у заході було запрошено Оксану Кобзар – адвоката, керівника адвокатського бюро Оксани Кобзар, а також Сергія Крутько – адвоката.

Круглий стіл проводився в хабі соціальної активності “Студія 42” 29 листопада о 19:00.

 

ELSA Day в ELSA Odesa

ELSA Day в ELSA Odesa було проведено в форматі семінару на тему: «Е-доступ до правосуддя. Online вирішення спорів».

Спікером заходу був Дмитро Терлецький – співзасновник Pinky Solutions, юрист.

До участі у заході долучились студенти та молоді юристи.

Семінар було проведено 29 листопада о 16:00 на базі  Національного університету “Одеська юридична академія”.

 

ELSA Day в ELSA Irpin

Було проведено інституційний візит в офіс уповноваженого ВРУ з прав людини. При зустрічі було обговорено доступ до правосуддя та національний превентивний механізм.

Зустріч відбулась 29 листопада о 10:00 в офісі Уповноваженого ВРУ з прав людини. До візиту долучились студенти Університету державної фіскальної служби  України.

 

 

 ELSA Day в ELSA Chernivtsi

Був проведений захід на тему: “Право на безоплатну правову допомогу як вид державної гарантії для створення рівних можливостей доступу до правосуддя”. Захід об’єднав студентів різних курсів, які мали можливість подискутувати, а також поставити запитання спікеру. Спікером виступила Жанна Патєхіна – заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області. Захід відбувся 29 листопада о 13:00 на базі Юридичного факультету ЧНУ ім. Ю.Федьковича.

 

ELSA Day в ELSA Uzhhorod

ELSA Uzhhorod проводили зустріч з практикуючим юристом (адвокатом), а також візит до Ужгородського Апеляційного суду. Захід було проведено 29 листопада. Учасниками заходу були студенти юридичного факультету та студенти факультету міжнародних відносин Ужгородського національного університету.

 

ELSA Day в ELSA Sumy

29 листопада  ELSA Sumy було проведено панельну дискусію на тему: «Судова реформа. Прозоре правосуддя». До заходу було залучено Романа Сухоставця – Директора ГО “Бюро правничих комунікацій”, члена Громадської ради доброчесності, Світлану Шоптенко – доцента кафедри юридичних дисциплін Сумської філії ХНУВС та Валентина Волобуєва – заступника директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області. Учасники заходу мали можливість взяти участь у дискусії та обговорити всі питання, які їх цікавили. Захід відбувся 29 листопада о 14:00 на базі Сумської філії ХНУВС.

 

ELSA Day в ELSA Poltava

ELSA Poltava 29 листопада на базі Полтавського юридичного інституту НЮУ ім. Ярослава Мудрого провели лекцію на тему “Позасудові способи вирішення спорів”. Спікером на даному заході була Аліна Сергеєва, яка розповіла про основи позасудових способів вирішення спорів та, вступаючи у дискусію з учасниками ELSA Day, виокремила переваги та недоліки таких способів, а також можливості їх застосування та впровадження у нинішньому суспільстві.